Body Geometry Fit Studio

BG FIT – Body Geometry Fit to metoda ustawiania pozycji na rowerze, dopasowanej do geometrii ciała w próbie dynamicznej, opracowana przez dr Endrew Pruitta i propagowana przez Specialized. Metoda ta oparta jest na ocenie anatomicznej rowerzysty i dopasowaniu roweru do jego ciała. Główne cele to eliminacja bólu, poprawa wydajności i mocy, umożliwienie pokonywania na rowerze dłuższych dystansów z większymi prędkościami i sprawienie rowerzystom radości z jazdy rowerem. Nie będzie radości z jazdy jeżeli nie czujesz się wygodnie na swoim rowerze. Właściwa pozycja na rowerze zapewnia maksymalizację wydatku mocy czyli przeniesienie maksimum mocy generowanej przez nasz organizm na pedały. Metoda ta dedykowana jest nie tylko dla wyczynowych kolarzy ale również dla szeregowych rowerzystów.

 Takie ustawianie pozycji zapewnia BG Fit Studio prowadzone w Opolskim Centrum Rowerowym przez absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z dwuletnią specjalizacją z kolarstwa, wielokrotnego Mistrza Polski Masters we wszystkich konkurencjach szosowych i przełaju, wicemistrza Europy Masters w jeździe dwójkami i wicemistrza Świata UCI Masters w wyścigu ze startu wspólnego magistra Wojciecha Kwiecień.

Ustawiamy pozycje na rowerach szosowych, mtb, do jazdy na czas i triatlonu.

Pierwsza sesja trwa do 5-ciu godzin. Po okresie adaptacji ( około 3-ch tygodni) do ewentualnie wprowadzonych zmian pozycji sugerowana jest rewizyta. To krótkie sprawdzenie i ewentualnie wprowadzenie niewielkich korekt.

Do przeprowadzenia sesji po wcześniejszym ustaleniu terminu potrzebne są:

  1. Rower na którym jeździmy lub będziemy jeździć.
  2. Strój kolarski ( spodenki, koszulka, skarpety odsłaniające kostki)
  3. Buty kolarskie.
  4. Bluza, klapki i ręcznik.

Ustalanie terminów przez Internet lub telefonicznie:

wk@ocropole.pl , 601 45 21 26

Opolskie Centrum Rowerowe Sp. z o.o.

45-315 Opole

ul. Głogowska 23

tel. 77 455 17 69

www.ocropole.pl

www.salonrowerowy.pl